top of page
IMG_5931.jpeg

Nový Šaldorf

Vinařství rodiny Špalkovy

Bio vinařství

Degustace

Vinotéka

Spojením tradice, zkušeností a neuvěřitelné pracovitosti se zrodilo jedno z prvních biovinařství na Znojemsku.

Malý velký šéf František a jeho dva synové Marek a Petr s nikdy nekončící podporou maminky Marty, již více jak tři desetiletí s pokorou hospodaří na 12 ha vinic, nacházejících se na jednom jediném kopci zvaném Kraví hora, ležícím v netknuté přírodě Národního parku Podyjí. V souladu s přírodou a zároveň i s její

výraznou pomocí se zde starají o pět pečlivě udržovaných a zdravých vinic, které je za to odměňují kvalitní úrodou.

Vinařství Špalek můžete navštívit v jejich moderním avšak historicky pojatém sklepě v obci Nový Šaldorf nedaleko města Znojma. Pohodlně zde zaparkujete a můžete ochutnat a zakoupit veškerá vína z jejich produkce. Pod značkou Der Ilgner Vám zde navíc nabídnou i meruňkový nektar nebo bezový sirup z ryze přírodních surovin pocházejících z blízkého okolí. A protože jsme z vlastních zkušeností přesvědčeni o tom, že Vás víno od Špalků zcela jistě osloví, můžete využít i možnosti zakoupení vína na pravidelně aktualizovaném a přehledném e-shopu vinařství. V případě zájmu o prohlídku vinařství, degustaci nebo posezení, je pro Vás také ve dvou dalších degustačních sklepech připraveno několik možností jak se s víny seznámit, ochutnat je a v poučném, ale zároveň i milém a přátelském prostředí se pokusit jim porozumět a odpočinout si od běžných starostí. Nabídka degustací ve vinařství je více popsána zde.

Tak snad jen na závěr. Neváhejte navštívit rodinu Špalkových v jejich vinařství a ochutnat jedna z nejlepších vín ze Znojemské vinařské oblasti.

Kromě tradičních bílých, růžových a červených vín u Špalků vyrábí i vína speciální jako vína ledová, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a vína přírodní, vyráběná ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Vyhlášeným a u návštěvníků velice oblíbeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.

Privátní parkování

Wi-Fi zdarma

Posezení

Prohlídka sklepa

Lokální nealko nápoje

Na kole

Pěšky

Ve sklepní uličce

Degustace

S pejskem

Vinotéka

Autobusové spojení

Nový Šaldorf 104/E, 671 81 Znojmo

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page