top of page
IMG_8935.JPEG

Popice

Vinařsví Roman Polák

Posezení na terase

Degustace

Vinotéka

Vítejte ve světě Velkých vín, která nikde jinde nekoupíte.

Na Vinařství Romana Poláka narazíte v malé obci Popice na okraji Národního parku Podyjí a tak jako my budete zcela jistě mile překvapeni. Citlivě opravený  

vinný sklep ze 17. století vybavený designovým nábytkem a moderní kuchyní si Vás podmaní svou atmosférou, šest metrů vysokými klenbami, ale i specifickou degustační místností, ze které nebudete chtít odejít! V letních měsících si nesmíte nechat ujít posezení na malé terásce pře sklepem a se skleničkou skvělého vína, nebo ještě lépe, exklusivního sektu, můžete pozorovat dění na návsi této malebné vesničky.

Rodinné vinařství má tradicí tří generací. Generací, které s pokorou, pracovitostí a láskou k vínu vystoupali až na vrchol.


Roman k tomu dodává: hlavní vinař v rodině byl děda, pak máma a teď je to na mne.
Prioritou jsou sice malé, ale výjimečné šarže bílých, červených, růžových a šumivých vín - takové v obchodech nekoupíte.
Klademe velký důraz na prvotřídní pečlivost při pěstování révy, regulovanou sklizeň a šetrné zpracování hroznů až do samotné láhve.

 

 

Za ochutnání zde určitě stojí velice pěkná suchá bílá vína ať už jednodušší, ale krásně dokonalé Veltlínské zelené, urozené a elegantní Premium Cuvée, nebo jedinečný Botrytický Vlašák. Vyzdvihli by jsme však i červená vína.  Zweigeltrebe - velké víno se sametovým, kořenitým buketem, Cuvée Barulo - moudrost & vznešenost v plné výrazné chuti.

Co pro nás však bylo opravdovým zážitkem byl SEKT Brut Nature Chardonnay "24" s velice jemným perlením, křišťálovou barvou a lehkou  mineralitou..

Nový Šaldorf 104/E, 671 81 Znojmo

  • Facebook
  • Instagram

Privátní parkování

Wi-Fi zdarma

Posezení

Prohlídka sklepa

Lokální nealko nápoje

Na kole

Pěšky

Možnost ochutnávky

Vinotéka

S pejskem

Autobusové spojení

Degusrace

bottom of page