top of page
d9897be9ccbfafd1490239fa0e81ebeb_edited.jpg

Chrám svatého Mikuláše

Chrám svatého Mikuláše

Chrám svatého Mikuláše

znojmo-4306050_1920_edited.jpg
znojmo-4142740_1920_edited.jpg

Pří své návštěvě centra města Znojma neopomeňte navštívit chrám svatého Mikuláše (doporučené parkoviště zde). Kostel je otevřen denně. Ticho a klid, které vás při vstupu obklopí, je neuvěřitelné.

Potřebujete-li načerpat energii a tolik potřebnou rovnováhu, určitě sem zavítejte.  Děti si mohou na vnitřní nástěnce se zájmem přečíst dotazy ostatních dětí k Bohu. Kostel se nachází nedaleko rotundy svaté Kateřiny a ostatních znojemských památek. Kostel byl původně zamýšlen jako bazilika, plány byly však v průběhu stavby změněny. V současné podobě se jedná o trojlodní halový kostel s protáhlým presbytářem o třech polích a polygonálním závěru. Trojlodí i presbytář jsou zaklenuty síťovou žebrovou klenbou ovlivněnou činností Petra Parléře. V interiéru se nachází několik cenných památek. Na stěnách presbytáře se dochovaly zbytky gotických fresek s pašijovými náměty a legendou o sv. Achátiovi.

V těsné blízkosti kostela od Kaple svatého Václava se Vám nabídne úžasný výhled na řeku Dyjí, Karolininy sady a nedalekou Kraví horu tyčící se nad Znojemskou přehradou.

Na kole

Pěšky

S kočárkem

Výhled do okolí

V centru města

Romantika

Zdarma

Restaurace po cestě

Naučné

Ochutnávka vín nedaleko

Bez pejska

Parkoviště 0,5 km

Mikulášské nám. 50/3, 669 02 Znojmo

bottom of page